fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Çavdar Tarlasında Çocuklar

"Çavdar Tarlasında Çocuklar" edebiyatın gizemli yazarları arasında yer alan Salinger'ın tek romanıdır ve yayımlandığı günden beri ilgiyle okunmaktadır.

0 670

Çavdar Tarlasında Çocuklar, yetişkinlerin dünyasındaki düzene karşı ergenlik çağındaki bir çocuğun Noel öncesinde başına gelenlerin hikayesini anlatmakta. Kitabın ana karakteri Holden Caulfield’in hayata ve yetişkinlere karşı çarpıcı tespitleri ve masumiyet arayışı, okurken sizi de içerisine alacak bir olaylar silsilesine dönüşmekte. Bir psikiyatri kliniğinde noktalanan bu iç burkucu romanın yazarı ise Salinger’dır.

Anlatacaklarımı gerçekten dinleyecekseniz, herhalde önce nerede doğduğumu, rezil çocukluğumun nasıl geçtiğini, ben doğmadan önce annemle babamın nasıl tanıştıklarını, tüm o David Copperfield zırvalıklarını filan da bilmek istersiniz, ama ben pek anlatmak istemiyorum. Her şeyden önce, ben bu zımbırtılardan sıkılıyorum. Sonra, onlarla ilgili en ufak bir söz etsem, bizimkilere inmeler iner.

Edebiyat dünyasının gizemli yazarları arasında yer alan Salinger’ın tek romanı olan “Çavdar Tarlasında Çocuklar” adlı kitabı, 1951 senesinde yayınlandığında tüm dünyayı etkisi altına almıştır. 1965 senesinde son öyküsünü yayımlayan Salinger, daha sonra New York’tan ayrılarak New Hampshire’a yerleşerek kendisini dünyaya kapatmıştır. “Çavdar Tarlasında Çocuklar” kitabını tam 10 yılda yazdığı tahmin edilen Salinger’ın 1965 senesinde hayatını kaybettiği 2010 yılına kadar da yazıp yazmadığı büyük bir merak konusu olarak hala gizemini korumaktadır.

Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater’ı ve Ackley’i bile, sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice’i bile özlüyorum. Sakın kimseye bir şey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra.

Birden fazla katmandan oluşan “Çavdar Tarlasında Çocuklar” bir çocuğun gözünden dünyayı ve yetişkinlerin düzenlerini anlamlandırma çabası olarak da görülebilir. Okuldan atılan ve bunu ailesi öğrenene eve gitmeyerek New York sokaklarında 4-5 gün zaman geçiren Holden Coulfield, karşılaştığı olaylarla ilgili çarpıcı tespitlerde bulunmaktadır.

Holden’ın okul ve yurt arkadaşlarından, takıldığı kızlara ve karşılaştığı diğer insanlara karşı ortaya koyduğu tespitlerle kitap renkli bir hale gelmektedir. Kendini tam olarak bir yere koyamayan Holden, ‘Derslerine çok çalış, iyi bir işe gir, diğerlerini geç, bol para kazan’ gibi dayatılan rollere de anlam verememektedir.

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net