fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet! Uzman, başöğretmenlik sınavı ne zaman?

0 11

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet! Uzman, başöğretmenlik sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan duyuruya göre uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sonucu MEBBİS e-devlet sorgulama ekranı erişime açıldı. İşte sorgulama ekranı detayları…

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet! Uzman, başöğretmenlik sınavı ne zaman?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları kapsamında 26 Eylül tarihinde başlayan başvuruların sona ermesinin ardından, sonuçlar ilan edildi. Uzman ve başöğretmenlik sınav başvurusu sonuçları için beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı‘ndan yapılan duyuruda, ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’ kapsamında, uzman ve başöğretmenlik unvanı için sınav başvurusunda bulunanlar ile sınavdan muaf olanların başvuru sonuçlarının yayımlandığı bildirildi. Sonuçlar MEBBİS ve e-Devlet üzerinden şifre bilgisi ile sorgulanabilecek.

UZMAN ÖĞRETMENLİK VE BAŞÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav 19 Kasım 2022’de yapılacak ve sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA

SERTİFİKALAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları, 4 Ocak 2023 tarihinde düzenlenecek ve uzman ya da başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023 tarihinde söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlanabilecek.

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet! Uzman, başöğretmenlik sınavı ne zaman?

YAZILI SINAVDAN KİMLER MUAF?

Lisansüstü eğitimini tamamlayan öğretmenler, uzman öğretmen unvanı için öngörülen; doktora eğitimini tamamlayan uzman öğretmenler ise başöğretmen unvanı için öngörülen yazılı sınavdan muaf tutulacaktır.

Uzman öğretmen unvanı için başvuruda bulunan ve yüksek lisans eğitimini tamamlayanların söz konusu eğitimleri, tezli/tezsiz ayrımına gidilmeksizin ya da alanında/eğitim bilimleri alanında yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın geçerli sayılacaktır.

Uzman öğretmen unvanı için yapılacak yazılı sınavdan, gerek diplomalarında “yüksek lisans mezunu” oldukları belirtilenler gerekse “Yükseköğretim Kurulunca” öğrenim sürelerine bağlı olarak yüksek lisans derecesine sahip oldukları belirlenenler, muaf tutulacaktır.

Kimler Uzman Öğretmen Olabilir?

Uzman öğretmen kavramı Öğretmen Meslek Kanunu ile birlikte kullanılmaya başlandı. Uzman öğretmen kanun çerçevesinde bir kariyer basamağı olarak belirtilmektedir.

Görev süresinde 10 yılı dolduran öğretmenlere uzman öğretmen olma şansı tanınmaktadır. Uzman öğretmen olma şartını sağlayan öğretmenlere sınav uygulanacaktır. Sınavda başarı sağlayan uzman öğretmen adaylarının kadro dereceleri ve maaşları artacaktır.

Yüksek lisans yapan öğretmenlerin uzman öğretmen olabilmesi için sınava girme şartı aranmayacaktır.

 KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net