fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

ÖSYM duyurdu: YDUS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek? (2022 ÖSYM YDUS başvuru kılavuzu)

0 26

ÖSYM duyurdu: YDUS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek? (2022 ÖSYM YDUS başvuru kılavuzu)

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) başvuruları, ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzla birlikte başladı. 11 Ekim’de başlayan YDUS başvurularının ne zamana kadar süreceği ve sınavın ne zaman yapılacağı adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, YDUS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek?

ÖSYM duyurdu: YDUS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek?

ÖSYM tarafından yayımlanan YDUS başvuru kılavuzuyla birlikte başvurular erişime açıldı. Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-YDUS) sınavı tarihi ve başvuru süresi de yayımlanan kılavuzla birlikte belli oldu. Peki, YDUS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek?

YDUS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM tarafından yayımlanan YDUS başvuru takvimiyle birlikte, YDUS başvurularının nasıl yapılacağı belli oldu.

Buna göre; Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir.

YDUS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

YDUS BAŞVURU TARİHLERİ

YDUS başvuru tarihleri ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzla birlikte belli oldu.
Buna göre; YDUS sınavına başvurular, 11-19 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

YDUS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM duyurdu: YDUS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek?

YDUS Nedir?

Doktorlar bazı durumlardan dolayı farklı yerlerde eğitimler almak isteyebiliyor. Bu eğitimleri alabilmek için bazı sınavlara girmesi gerekiyor. Girecekleri sınavdan başarılı olarak, bu eğitimleri almaya hak kazanıyorlar. YDUS sınavı bu sınavlardan sadece biridir. Yan dal uzmanlık eğitimi almak isteyen doktorlar, bu sınava girerek başarılı olmaya çalışıyor. Bu sınav yılda bir bazen yılda iki kez yapılabiliyor.

Sınava girmek isteyen doktorların belirlenen şartlara uygun olması gerekiyor. Sınav şartlarını karşılamayan kişiler bu sınava giriş yapamıyor. YDUS sınavlarının yapılmasıyla birlikte sonuçlar için belirli bir süreç geçmesi gerekiyor. Bu süreç sonucunda yerleştirme planı yapıyor.

YDUS Sınavına Kimler Girebilir?

YDUS sınavı doktorlarla ilgili olan bir sınavdır. Özellikle yan dal ve uzmanlık eğitimi almak isteyen doktorlar YDUS sınavına girebilir. Doktorlar haricinde YDUS sınavına başka bireyler katılamaz.

YDUS sınavına girmek için doktorlar belirlenen sınav şartlarını karşılaması gerekiyor. YDUS sınavına girecek olan doktorlar, daha iyi bir eğitim alabilmek için bu sınava katılabiliyor. YDUS sınavına başvuru yapacak olan kişilerde aranan bazı şartlar şu şekilde sıralanabilir;

Türkiye’de tıp doktorluğu görevini yapmak ve yetkili olmak

Sınavda başvuracağı yan dalın bağlı olduğu alanda uzman unvanına sahip olması

Devlet memurları kanunlarının bazı bentlerine uygun olmak

Atanmaya herhangi bir engeli bulunmaması

Alınacak olan yan dal eğitimi için herhangi bir sağlık problemi bulunmaması

 KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net