fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

MEB’den son dakika öğretmen ataması açıklaması!

0 19

MEB’den son dakika öğretmen ataması açıklaması!

Son dakika haberleri… Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer Türkiye’nin son 20 yılda eğitimde devrim yatığını belirlerken birçok öğretmen adayının beklediği atamalara da açıklık getirdi. 20 bin öğretmen atayacaklarının müjdesini veren Bakan Özer, “1 Eylül’de öğretmenlerimiz okullarına gidecekler. 20 bin öğretmen atamasındaki dağılımı önceliklerimize göre belirledik. En büyük öncelik okul öncesi eğitim.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS yerleştirme sonuçlarının çok iyi olduğunu ve öğrencilerin yüzde 95’inin tercih ettiği okullara yerleştiğini söyledi.

MEB'den son dakika öğretmen ataması açıklaması! .

Sınavlılık oranında büyük başarı olduğunu ve doluluk oranının yüzde 99’a ulaştığını dile getiren Özer, fen ve sosyal bilimler liselerindeki doluluğun yüzde 100’ü bulduğunu kaydetti.

En önemli artışın mesleki teknik Anadolu liselerinde gerçekleştiğini anlatan Özer, “Bu oran bu yıl yüzde 95’e çıktı. Bu aslında son zamanlarda mesleki eğitime yapmış olduğumuz vurgunun öğrenciler nezdinde ne kadar karşılık bulduğunu göstermesi bakımından çok büyük anlam taşıyor.” diye konuştu.

MEB'den son dakika öğretmen ataması açıklaması! .

Bakan Özer, meslek liselerinin 28 Şubat sürecinden sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrencilerin tercih ettiği bir liseye dönüştüğünü hatırlatarak, “Bu süreçte, okullar arasında başarı farkı, denge koptu. Bu bugün yaşadığımız bu kök probleminin kaynağı işte 28 Şubat’taki katsayı uygulamasıdır. Bu sadece mesleki eğitimi mahvetmedi aynı zamanda eğitimdeki fırsat eşitliğinde de çok ciddi bir travma yaşanmasına yol açtı.” ifadelerine yer verdi.

Mesleki eğitimin önündeki katsayı engeli kaldırıldıktan sonra, ikinci olarak iş gücü piyasasına eleman yetiştirmek konusunda önemli adımlar attıklarını belirten Özer, şunları kaydetti: “Son bir yılda iş gücü piyasasının temsilcilerini eğitime çektik. Bu adımlar kısa sürede akademik olarak başarılı öğrencilerin meslek eğitimine yönelimlerini artırdı. İlk defa yüzde birlik başarı diliminden öğrenci alan meslek liseleri ortaya çıktı. Artık 28 Şubat sürecinin o engeli kalktı, akademik olarak başarılı öğrenciler gelecek görerek meslek liselerine yöneldi.”

“REFORM YAPMAK YERİNE SİSTEMİ SÜREKLİ İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Bakan Özer, imam hatip okulları üzerinden gereksiz bir tartışma oluşturulduğuna işaret ederek, “Hem imam hatip okullarındaki öğrencilerimizi sıkıntılı bir duruma düşüren hem de etik olmayan bir şekilde ülkenin eğitim sistemindeki liseler arasında bir ayrımcılığa giden çok kötü bir yaklaşım var. Eğitim sisteminde talep edilen okulla ilgili, arz üretmeyle ilgili hiçbir problem yok. Sınav yerleştirmede öğrencilerin yüzde 55’i birinci tercihine, yüzde 94’ü de ilk üç tercihine yerleşmişse, yerleşme mekanizması mükemmel çalışmış demektir. ” değerlendirmesinde bulundu.

MEB'den son dakika öğretmen ataması açıklaması! .

Reform yapmak yerine sistemi sürekli iyileştireceklerini aktaran Özer, sözlerine şöyle devam etti:

“Sistemin içerisinde iyileşme kültürünü enjekte edeceğiz. Sistemi değiştirmeden iyileştirebilme imkanı vardır. Bu kültürü sistemimizin içerisine enjekte etmemiz lazım. Türkiye son 20 yılda girmiş olduğu tüm değerlendirmelerde sürekli kendisini yükselterek çıkıyor. Eğitimin kalitesiyle ilgili bir sorun yok. Kolaycılığa kaçarak, YKS üzerinden eğitim sistemiyle ilgili bir çıkarsama yaparsak yanlış yaparız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, son 20 yılda eğitimde gerçekten devrim yapmıştır. Bu kadar eğitimde okullaşma oranını arttırıp da kaliteyi de bu kadar arttıran başka ikinci ülke örneği yoktur. Ülkelerin en kalıcı sermayesi, beşeri sermayedir. Beşeri sermayesini nitelikli hale getirmenin en önemli yolu da eğitimdir. Bunun da ilk adımı eğitim çağı nüfusunun mümkünse tamamını eğitimin içerisine alabilmektir. İşte Türkiye tüm eğitim kademelerinde bunu başarmıştır, alarm verecek bir durum söz konusu değil. Süreçlerimizi kalite odaklı bir şekilde sürekli güncelliyoruz. Çok güzel şeyler yapıldı ama daha yapacağımız çok iş var. Onun için çabalıyoruz.”

“20 BİN ÖĞRETMEN ATAYACAĞIZ”

Bakan Özer, öğretmen atamalarına ilişkin soruya ise “20 bin öğretmen atayacağız. 1 Eylül’de öğretmenlerimiz okullarına gidecekler. 20 bin öğretmen atamasındaki dağılımı önceliklerimize göre belirledik. En büyük önceliği okul öncesi eğitime verdik. 7 bin 503 okul öncesi öğretmen alacağız. İkinci ağırlığı sınıf öğretmenliğine verdik. Özel eğitime de bin 250 öğretmen planladık. Sınıf öğretmeni ise 2 bin 223 olarak belirlendi. 39 alanda öğretmen alımlarıyla ilgili süreçler devam ediyor. ” şeklinde cevap verdi.

 KALİTELİ OKUL

 

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net