fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Salgın Döneminde Yüz Yüze Eğitim

0 118

Milli Eğitim Bakanlığı açıklamalarına göre 6 Eylül 2021 Pazartesi günü tüm okullarda yüz yüze eğitim ile yeni eğitim öğretim dönemi başlıyor. Peki salgın döneminde yüz yüze eğitim nasıl olacak?

Dünya genelinde etkisini gösteren salgın 2020 yılının Mart ayından beri Türkiye’de de hayatı etkilemiş durumda. Salgınla birlikte okullarda yüz yüze olan örgün eğitim kısıtlamalar ile birlikte kimi zaman canlı derslerle uzaktan olarak kimi zaman da tedbirlerle yüz yüze olarak işledi. Yeni eğitim ve öğretim yılında da etkisini sürdüren salgın döneminde yüz yüze eğitim nasıl olacak?

Salgın Döneminde Yüz Yüze Eğitim

3 gün sürecek uyum eğitimi ile birlikte eğitim dönemi başlıyor. Anaokulları ve ilkokul birinci sınıflar uyum eğitimi ile okula hazırlık ve alışma aşamasını gerçekleştirecekler. 6 Eylül itibariyle de tüm eğitim kademeleri yüz yüze eğitime okullarda başlayacak.

Yeni eğitim dönemi salgın sürecinde olacağından çeşitli tedbirler alındı. İşte o önlemler:

-Öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servisi personeli ile öğrenciler ile aynı ev içerisinde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerilecek.

– Öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada 2 kez PCR testi ile taranmaları istenecek.

– Tüm okullarda yeterli sayıda maske Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilecek.

– Okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında maske atık kutularının bulundurulması ve günlük olarak boşaltılması sağlanacak.

– Öğrenci ve personelin hasta, temaslı veya risklilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki veri entegrasyonu yolu ile izlenecek ve okullara gerekli bildirim yapılacak

Öğrencilere Aşı ve PCR Test Zorunluluğu Yok

Öğrencilere yönelik aşı ve PCR testi zorunluluğu bulunmuyor. Sadece öğretmenler değil servis şoförlerinden, servislerde görevli yardımcı personel, okullardaki idari personel, kantin ve yemekhane çalışanlarına kadar eğitim-öğretim ortamına dahil olan tüm eğitim çalışanları aşı olmak istiyorlarsa aşı olacaklar. Ancak aşı olmayan öğretmen ve okul çalışanlarının haftada 2 defa PCR testi yaptırma zorunluluğu bulunuyor.

Velilerin PCR test sonuçları da kontrol edilmeyecek. Buna karşılık Bakan Özer, tüm veli, öğretmen ve eğitim çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.

Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecek.

Ziyaretçilerden HES Kodu İstenecek

Salgın döneminde veli ve ziyaretçilerin mümkün olduğu kadar okul bahçesi de dahil olmak üzere okul içerisine girişlerine izin verilmeyecek. Ziyaretçilerin, okul bahçesi dahil, okula girişin gerekli olduğu durumlarda okul bahçesine giriş, bahçenin olmadığı durumlarda da en dış noktadan itibaren maske takmaları sağlanacak. Ziyaretçilerin okula alınması gerektiğinde ise HES kodu kontrolü yapılacak.

KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net