fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Velilerin Özel Okuldan Beklentileri

Velilerin özel okullardan isteği çok ama özel okullarda bu istekleri karşılamaya hazır. Velilerin isteklerinin karşılanması için ellerinden geleni yapıyor.

0 6.228

Velilerin Özel Okuldan Beklentileri

Velilerin okuldan beklentileri, öncelikle çocuklarının mutlu olması ve kişiliğini geliştirmede yardımcı olacak bir okul olmasıdır. Sonrasında ise yabancı dil eğitiminin, okulun fiziki özelliklerinin (yüzme havuzu, spor salonu, yeterli derslik, yeşil alan vb.) ve güvenliğinin yeterli olması gibi farklı etkiler bulunmaktadır. Okulun sahip olduğu sosyal imkanlar, çocuğu hayata hazırlamaya yardımcı olduğundan dolayı veliler için de oldukça önemlidir. Öte yandan okulda öğrencilere sunulan yemeklerin temiz ve hijyenik koşullarda yapılması da gerekmektedir.

Özel okullar öncelikle öğrencilerin ardından velilerin beklentilerine cevap vermelidir. Velilerin memnuniyeti beklentilerinin karşılanması ile doğru orantı göstermektedir. Özel ya da devlet okulu ayrımı gözetmeksizin velilerin, çocuklarını gönderdikleri okuldan beklentilerinin araştırıldığı bir çalışmada sonuç şu şekildedir;

 • Daha iyi akademik eğitim,
 • Çocuğu ile daha çok ilgilenilmesi,
 • Çağdaş teknolojik bir eğitim,
 • Veli ile öğretmenler arasında daha sık iletişim.

Çağdaş ve teknolojik eğitim sürecinde velilerin okullardan beklentilerinin eğitim sürecine dahil edilmesi gereklidir. Etkili iletişim kurarak, velilerin fikirlerinin dinlenmesini sağlayacak ortamlar oluşturulmalıdır. Veliler ile ortak akılla yol almak eğitim kalitesine de olumlu yansıyacaktır.

Günümüzde özel okul rekabetleri oldukça artmış durumdadır. Özel okullar öğrencilere verdiği hizmete, velilerin ihtiyaç ve beklentilerine daha fazla dikkat etmelidir. Bu beklentiler doğrultusunda okulların imajına yönelik çalışmaların yapılması önemlidir. Velilerin öğrencilerini gönderdikleri okulda eksikler olduğu ve iyileştirmelerin olması gerektiğini talep ettiklerinde okulların bu eksikleri tamamlamak için çalışmalar yürütmesi veli memnuniyeti açısından önemlidir.

Velilerin beklentilerinin karşılanmasında öğretmenlere de büyük roller düşmektedir. Öğretmenlerin öğrencilere bilgiye ulaşmanın kolay yolunu göstermesi, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre onları doğru alanlara yönlendirmelerde bulunması gereklidir. Sınıf içinde farklı yöntemler ile bireysel farklılıklara yönelik çalışmaların yapılması; güler yüzlü, olumlu bir tutum sergilenmesi ve demokratik bir anlayışla yaklaşılması hem öğrenci mutluluğu hem de veli memnuniyeti açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bunları yapan öğretmenin, velilerin beklentilerini büyük oranda karşıladığı düşünülebilir. Yönetimin de velilerin beklentilerini karşılaması gerekir. Bunun için yönetimin;

 • Okul aile birliğinin kurularak aktif faaliyet göstermesini sağlamak,
 • Bilgilendirme toplantıları yapmak,
 • Telefon, birebir görüşme, ev ziyaretler vb. iletişim kanallarını kullanmak,
 • Veli eğitimleri düzenleyerek rehberlik hizmeti sunmak,
 • Geziler ve yemekler organize ederek velilerle iş birliği yapmak,

veli memnuniyeti için önem arz eden konulardır. Ayrıca okulun fiziksel donanım ve koşulları ile ilişkin iyileştirme ve düzenlemeler de yönetimin velilere karşı yükümlülüklerindendir.

 

Velilerin Okullarda Önem Verdiği Konular

 • Konferans ve spor salonu vb. alanların olması,
 • Oyun alanlarının güvenliği ve çeşitliliği,
 • Yemek, servis ve revir imkanının olması,
 • Hijyen koşullarına dikkat edilmesi,
 • Temizliğe önem verilmesi,
 • Okulun yeşil alanlarının olması,

gibi koşullara veliler oldukça önem vermektedir. Özel okul velileri, birçok kriteri göz önünde bulundurarak çocuğunun okul seçimini yapmak istiyor. Dolayısıyla seçtiği özel okuldan aldığı hizmet de oldukça önemlidir. Okul yaşayan bir organizma gibidir. Bu nedenle velilerin beklentileri değişebilir. Velilerin bu istekleri doğrultusunda okul kendini sürekli olarak yenileyip geliştirmek zorundadır. Bunu yaparken her ihtiyacı önemseyip en etkili yolları ve kaynakları ile işe koyulup, okulun varlığının korumasını sağlamalıdır. İtibarın devamlılığının sağlaması için beklentileri karşılama düzeyini gözden geçirip, yenilemelidir.

 

 

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net