moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Bakan Koca’dan Açıklama…

Bugün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca son dakika açıklamalarında bulundu. Bu açıklamalardan biri ise 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı tarih oldu. Ülkedeki salgına dair değerlendirmeler yapan Fahrettin Koca; okulların açılacağı tarihi salgının ilerleyen günlerdeki seyrinin belirleyeceğini bildirdi. Peki, 2020-2021 Eğitim öğretim yılı ile okullar ne zaman açılacak, gelecek sene uzaktan eğitim devam edecek mi? Okullar açılacak mı? İşte konuya ilişkin gelen son dakika haberinin detayları…

0 385

Bakanlık, salgın nedeniyle Eylül ayında okulların açılamaması ihtimaline karşı farklı senaryolar üzerinde çalışıyor uzaktan eğitim devam edecek mi? en çok sorulan sorulardan biri.

Korona virüs salgını bitmezse, Türkiye yeni bir eğitim modeli ile tanışabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı‘nda yeni eğitim öğretim yılına ilişkin farklı senaryolar gündemde yer alıyor. Bu konuyla ilgili olarak bakanlık, yaz boyunca her ihtimale karşı salgın mesaisi yapacak.

TERS YÜZ SINIF MODELİ

NTV’de yer alan habere göre; üzerinde çalışılan salgın senaryolarından ilki eğitimde “Ters yüz sınıf modeli” Bu modelde, eğitimin bir kısmı yüz yüze bir kısmı uzaktan yapılacak.

Bazı derslerin tamamı uzaktan verilebileceği gibi, bazı derslerde teorik eğitim okulda pratik eğitim evlerde yapılacak.

Öğrenciler okullarında derslerini dinledikten sonra verilen proje ve ödevlerle konuyu evlerinde pekiştirecek. Öğretmenler sürecin her aşamasında öğrencileriyle iletişimde olacak.

SEYRELTME SINIF

Bir diğer senaryo ise öğrencilerin kendi okullarında ikili eğitime geçmesi. Bu plana ilişkin fizibilite çalışmaları başlatıldı. Sınıflar için “seyreltme çalışması” yapılıyor.

Senaryo uygulanırsa 40 öğrencilik bir sınıf yarı yarıya seyretilecek.

20 öğrenciye sabah, 20 öğrenciye ise öğlen yüz yüze eğitim verilecek.

Okulların hiç açılmaması veya açıldıktan sonra tekrar ara verilmesi ihitmaline karşı da tam zamanlı uzaktan eğitim planı çalışılıyor.

Çalışmanın içerik planlaması tamamlandı. Öğretmenlerin anlattığı dijital derslerin çekimleri başladı.

UZAKTAN EĞİTİM 

Söz konusu içerikler, yüz yüze eğitime geçilse dahi EBA TV ve EBA uygulaması üzerinden öğrencilere sunulmaya devam edilecek.

Öğrencilere uzaktan eğitim verilen ikinci dönem boyunca ölçme değerlendirme yapılmadı.

Bakanlık bu konuda da alternatif bir model arayışı içinde. Bu kapsamda, e-sınav merkezlerinin kullanılması da gündemde.

Farklı senaryolara göre, kantin, yemekhane ve ulaşım hizmetlerinin nasıl düzenleneceği üzerinde de çalışılıyor.

Kaliteli Okul

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club