fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

2020 Eğitimin Yılı Olacak

MEB, 2019’da başladığı ya da altyapısını hazırladığı projelerini tamamlamayı hedefliyor. YÖK Başkanı Saraç ise 2020’deki projelerin 2019’a göre hem sayı hem nitelik olarak artacağını belirtti.

0 285

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 ile birlikte geçtiğimiz sene başladığı projeleri tamamlamayı ve geliştirerek 2020 eğitimin yılı olacak. Pek çok yeni projenin hayata geçmesinin planlandığı yeni yılda, MEB ve YÖK’ün hedefleri açıklandı.

Eğitimde Yeni Projeler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada 2019 senesini değerlendirdi. Selçuk, 2019 yılında 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesindeki hedefler doğrultusunda çalışmaların yürütüldüğünü belirtirken, 2020 yılında bu çalışmaların sonuçlarının alınacağını söyledi.

Bakan Ziya Selçuk, belirlenen takvime bağlı olarak çalışmalarda ilerleme kaydedildiğini ifade ederken, “Pilot uygulamalarını yaptığımız projelerin hayata geçirilmesi, küçük ölçekte uygulananların ülke geneline yayılması süreci var önümüzde.” dedi.

“Güçlü Öğretmen Güçlü Gelecek”

Açıklamasında Öğretmen Destek Noktaları Projesi’ne de değinen Selçuk, projenin 2020 senesinde sona ereceğini belirtti. Bu yıl sonuna kadar 957 ilçede faaliyete başlanacağını vurgulayan Selçuk, “Öğretmenlerimizin bir araya gelmesine vesile olmak, kişisel gelişimlerini desteklemek için Öğretmenler Kupası Turnuvası, Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenledik. Bu tarz organizasyonlara devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Eğitimde Özel Çocuklara Özel Projeler

Çalışmalarda özel çocuklar için de özel projeler yürütüldüğünü belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “81 ilde en az 1, toplamda 200 destek eğitim odasını yeniden tasarladık. Eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için destek eğitim odalarının yeni standartlara göre kurulumu çalışmalarına devam edilecek.” dedi.

Çocukların yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenebilmelerinin de hedeflendiği çalışmalarda Tasarım Beceri Atölyeleri oluşturulmakta. Buna bağlı olarak da 2020’de tüm ilçelerde en az 1 okulda olmak üzere 10 bin atölyenin kurulması hedeflenmektedir.

Selçuk, “‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında on binlerce öğretmenimizle bir araya geldik. 2020’de de öğretmenlerimiz ve eğitim paydaşlarıyla buluşmaya, illerin eğitimde sorunları ve projeleri masaya yatırıp vali, kaymakam, belediye başkanı ve milli eğitim müdürleriyle istişare etmeye devam edeceğiz.

Köylerde birleştirilmiş sınıf okutan 400 öğretmenimize eğitici eğitmeni sertifikası verdik. Öğretmenlerimizi mesleki gelişimleri ve birleştirilmiş sınıf materyalleri bakımından destekleme çalışmalarına devam edeceğiz.” dedi.

Sınava hazırlanan öğrencilerimiz için örnek soru kitapçıkları yayımlamaya, öğretmen ve öğrencilerimizin rahatlıkla ulaşabilecekleri dijital içerikler geliştirmeye devam edilecek.

Üniversitelerde Yeni Dönem

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, 2020 için hedeflenenleri belirtti. Buna göre önümüzdeki yıl içerisinde:

 • Yükseköğretimde İhtisaslaşma Projesi kapsamında Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversite sayısını 15’e çıkarmak.
 • Yükseköğretimde İhtisaslaşma Projesi kapsamında belirlenen Araştırma Üniversiteleri’nin karnelerinin açıklanarak 2020 yılı sonu itibarıyla güncellenmesi.
 • Uluslararası öğrenci sayısının Kasım 2020 itibariyle 190 bine ulaştırılması.
 • Yükseköğretimde Dijitalleşme Projesi kapsamındaki 16 üniversite sayısını 20’ye çıkararak bu üniversitelerde de tüm öğrenci ve öğretim elemanlarına dijital dönüşüm dersinin verilmesi.
 • Nitelikli yabancı uyruklu öğretim elemanı alma standartlarının ilanı ve yürürlüğe konması.
 • Doktoralı insan havuzunun genişletilmesi; bu bağlamda 100/2000 Doktora Projesi kapsamında öncelikli alanlardaki doktoralı insan sayısını 5 bine çıkarmak.
 • YÖK Akademik Kariyer Platformu Liyakat’ı hayata geçirmek.
 • Üniversitelerde sosyal bilimlerle ilgili ders havuzu oluşturmak ve fen-mühendislik-sağlık bilimlerindeki öğrencilerin de bu havuzdan ders almalarını sağlamak.
 • YÖK-Dersleri Projesi’ni uygulamak.
 • Eğitim fakültelerindeki eğitim öğretim süreçlerini yenilemek.
 • 50/d kapsamında yüksek lisans yapan ve tezini bitiren araştırma görevlilerinin doktoraya başlayana kadar altı ay boyuncu ilişkisinin kesilmemesi için girişimde bulunarak bunun için hazırladığımız kanun değişikliğinin hayata geçirilmesini sağlamak.
 • Yükseköğretim sisteminde hazırlıkları biten yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi için gerekli girişimlerde bulunmak.

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net