fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Bakan Özer: Okullaşma oranı yüzde 100 olacak

0 13

Bakan Özer: Okullaşma oranı yüzde 100 olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2022 yılı sonu itibarıyla 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfının hizmete alacağız diyerek yola çıkmıştık. 10 ay gibi kısa sürede bin 800 bağımsız anaokulunu tamamladık. 14 bin 80 ana sınıfını da hizmete aldık. Şu anda yüzde 94’e ulaşan 5 yaştaki okullaşma oranı, yüzde 100’e tamamlanacak. Bu, gerçekten bir devrimdir” dedi. Bakan Özer, eğitim öğretim yılının ilk dört haftasını ve projeleri değerlendirmek üzere 81 ilin millî eğitim müdürleri ile Ankara’da bir araya geldi.

Bakan Özer: Okullaşma oranı yüzde 100 olacak

Başkent Öğretmenevinde yapılan toplantıda Bakan Özer, 81 ilde eğitimde ulaşılan noktayı değerlendirdi. Yıl sonu için konulan hedeflerdeki durumun da masaya yatırıldığı toplantıda Bakan Özer şöyle konuştu:

ANAOKULU SAYISI 4 BİNİ GEÇECEK
“2022 yılı sonu itibarıyla 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfının hizmete alacağız diyerek yola çıkmıştık. 10 ay gibi kısa sürede bin 800 bağımsız anaokulunu bitirdik. 14 bin 80 ana sınıfını da hizmete aldık. Şu anda yüzde 94’e ulaşan 5 yaştaki okullaşma oranı, yüzde 100’e tamamlanacak. Bu, gerçekten bir devrimdir. 2022’nin sonuna kadar anaokulu sayısı 3 binle kalmayacak, 4 bini geçecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Haberler bizi memnun ediyor. Aile Okulu projemizde 1 milyon aileye ulaşma hedefimize doğru da emin adımlarla ilerliyoruz. Yıl sonunda 1 milyon çırak ve kalfa hedefimize de çok yakınız. Sayı şu an 857 bine ulaştı.

DOKUNMADIĞIMIZ TEK BİR OKUL KALMAYACAK
Temel eğitimde dezavantajlı 10 bin okulu çok güçlü hâle getirdik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz çok daha güvenli, çok daha huzurlu ortamlardalar. İnşallah, 2023 yılında da Ortaöğretimde 10.000 Okul Projesi’ni yapacağız. Dolayısıyla dokunulmadık tek bir okul kalmayacak. Her okul mümkün olduğu kadar aynı imkânlara, aynı altyapıya, aynı bilişim teknolojilerine, aynı laboratuvarlara, aynı kütüphanelere, aynı içeriklere sahip olacak. İstediğimiz şey, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek.

Bakan Özer: Okullaşma oranı yüzde 100 olacak

1 BUÇUK MİLYAR LİRA KULLANIMA HAZIR
Okulları her yönüyle güçlendirmek için Bakanlık olarak ilk kez tüm okullara bütçe gönderdik. Okullar temizlik malzemesini, kırtasiye malzemesini, küçük onarımlarını, laboratuvarlarını, donatımlarını kendileri giderebilsinler diye gönderdiğimiz miktar, 4 buçuk milyar. Şu ana kadar 3 milyar lirası kullanıldı. 1 buçuk milyar lira okul yöneticilerinin kullanımı için hazır.

ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİNDE 192 SAATE ERİŞTİK
Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine önem veriyoruz. Öğretmenlerin ihtiyaçlarına kulak verildiğinde eğitimler konusunda çok istekli olduklarını görüyoruz. 2020 yılında öğretmen başına düşen eğitim süresi, 44 saatti; 2021 yılını 92 saatle kapattık. 2022 yılındaki hedefimiz, öğretmen başına 120 saatlik bir eğitim hizmeti sağlayabilmek. Şu anda gelinen nokta itibarıyla 192 saate eriştik.”

 KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net