fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

ÖSYM TUS tercih kılavuzu: TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

0 47

ÖSYM TUS tercih kılavuzu: TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

TUS tercihleri için bekleyiş sürüyor. ÖSYM tarafından 4 Eylül’de gerçekleştirilen TUS sınavının ardından sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. TUS sonuçlarının belli olmasıyla birlikte, sınava giren birçok aday TUS tercihleri için tarih araştırması yapmaya başladı. Peki, TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

ÖSYM TUS tercih kılavuzu: TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, sınava giren adaylar sonuçlarını sorguladı. Sonuçlarını görüntüleyen adaylar şimdi de TUS tercihlerinin yapılacağı tarih hakkında ÖSYM’den gelecek duyuruyu bekliyor. Peki, TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

TUS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından 4 Eylül’de yapılan TUS sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte TUS tercihlerinin ne zaman yapılacağı merak edilmeye başladı.
TUS sınav sonuçları sonrasında aldıkları puanlara göre tercih işlemlerini yapacak olan adaylar, açıklanacak olan boş kontenjan sonrasında tercihlerini yapacak.

TUS tercih işlemleri için ÖSYM tarafından henüz bir tarih verilmedi.

TUS KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

TUS kontenjanları hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir açıklama geldi.

Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “4 Eylüldeki TUS’a 24.459 uzman adayı katıldı. Bu dönem için eğitim kurumlarına 9.338, yabancı uyruklu ve KKTC vatandaşı öğrenciler dâhil edildiğinde toplam 9.911 kontenjan planlandı. Eğitim kurumları kontenjan dağılımları, kılavuzda yayımlanmak üzere, bugün ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ.” ifadelerine yer verdi.

ÖSYM TUS tercih kılavuzu: TUS tercihleri ne zaman yapılacak?

TUS’A KİMLER GİREBİLİR?

TUS’a tıp, veteriner, eczacılık, kimya, biyoloji veya tıbbi biyolojik bilimler fakültesinden mezun olan kişiler girebilmektedir. Uzmanlık eğitimi almak isteyen kişilerin girdiği Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na giriş için yaş sınırı bulunmamaktadır. Henüz okulunu bitirmemiş olan tıp öğrencilerinin de TUS’a girme hakkı vardır fakat tercih yapma hakları bulunmamaktadır. Veterinerlik, eczacılık, kimya, biyoloji veya tıbbi biyoloji öğrencileri TUS’ta Temel Tıp Bilimleri Testi başvurusu yapmalıdır. Klinik Tıp Bilimleri Testine tıp bölümü mezunları girmektedir.

TUS’A KAÇ KEZ GİRİLEBİLİR?

TUS’a giriş sayısında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na girmek isteyen adayların sınavdan istedikleri sonucu alana kadar birçok kez sınava girme şansı vardır.

TUS SINAVI KAÇ DAKİKADIR?

TUS, Temel Tıp Bilimleri Testi (TTBT) ve Klinik Tıp Bilimleri Testi (KTBT) olmak üzere iki alt sınavdan oluşmaktadır ve bu iki sınav da 150 dakikadır. Sınav süresinin ilk 110 dakikası bitmeden ve son 15 dakikasında salondan herhangi bir nedenle ayrılmak yasaktır. Bu süreler içerisinde salondan ayrılan adayların nedenleri ne olursa olsun sınavları geçersiz sayılmaktadır.

 KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net