fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

ÖSYM SİSTEMİ: DGS ek tercih başvuruları başladı!

0 19

ÖSYM SİSTEMİ: DGS ek tercih başvuruları başladı!

DGS ek tercihler son dakika başladı! Dikey Geçiş Sınavı tercih sonuçlarının 7 Eylül’de erişime açılmasının ardından boş kalan kontenjanlar için adaylara ek tercih şansı verildi. DGS 2.tercihler 4 Ekim (bugün) başladı. Peki; DGS ek tercih nasıl yapılır? İşte DGS ek tercih kılavuzu 2022…

ÖSYM SİSTEMİ: DGS ek tercih başvuruları başladı!

DGS ek tercih tarihleri için ÖSYM’den gelen resmi açıklama işlemlerin başladığı haberini verdi. Kayıt döneminde başvuru yapmayan adaylar boş kontenjanlara yerleştirilecekler. İkinci bir şans niteliği taşıyan DGS ek tercih işlemleri bu noktada adaylar için önemli oluyor. Peki; DGS ek tercih nasıl yapılır? İşte DGS ek tercihler kılavuzu 2022…

2022 DGS EK TERCİHLER BAŞLADI!

2022 Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2022-DGS) ek tercih işlemleri, 04 – 10 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ek tercih işlemleri, 10 Ekim 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar tercihlerini bireysel olarak 04 Ekim 2022 günü saat 15.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak yapacaktır.

ÖSYM SİSTEMİ: DGS ek tercih başvuruları başladı!

KONTENJANLAR VE TABAN PUANLAR AÇIKLANDI MI?

Ek yerleştirmeye dair bilgiler ÖSYM tarafından paylaşıldı:

DGS EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

EK TERCİHLER NASIL YAPILIR?

DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2022-DGS Ek Yerleştirme Boş Kontenjanları ile tercih işlemlerini hangi tarihler arasında yapacaklarını ÖSYM’nin internet sitesinden öğreneceklerdir.

2022-DGS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2022-DGS’ye girmiş ve 2022-DGS merkezî yerleştirme ile hiçbir programa yerleştirilmemiş olmak gerekir.

Tercihler aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacaktır. Posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır.

Ek Yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacaktır. Sonuçlar açıklandıktan sonra adayların sonuç belgelerinde belirtilecek tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Adaylara ayrıca yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti (30,00 TL) alınır. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir.

 KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net