fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

LGS sınav sonuçları yarın açıklanıyor

0 356

LGS sınav sonuçları yarın açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) takvimine göre, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçları yarın açıklanacak. Sınav sonuçlarının ardından, LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu ile takvimin de açıklanması bekleniyor.

LGS sonuçları için gözler MEB‘den yapılacak olan açıklamaya çevrildi. 2022 LGS sınavına katılım sağlayan adaylar merak içerisinde sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. MEB tarafından yayımlanan 2022 LGS sınav kılavuzunda adaylara sonuçların açıklanacağı tarih olarak 30 Haziran duyurulmuştu. Sınavın açıklanmasına kısa bir süre kala öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu sınav, iki oturum halinde 973 yurt içi ve 7 yurt dışı sınav merkezinde 17 bin 899 okul ve 82 bin 551 salonda yapıldı. Her bir oturumda yaklaşık 350 bin olmak üzere 700 bin sınav görevlisi hazır bulundu. İsteyen öğrenciler sınava girerken, sınava girmeyen öğrenciler “yerel yerleştirme” ile liselere yerleştirilecek.

Sınav sonuçlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yarın (30 Haziran) saat 11.00’da ilan edilmesi bekleniyor.

Ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki LGS sınav sonuçları yarın açıklanacak.
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki LGS sınav sonuçları yarın açıklanacak.

Öğrencilere sınav sonuç belgeleri, posta yoluyla gönderilmeyecek.

Bakanlığın geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da LGS sınav sonuçları ile birlikte “Merkezi Sınav Değerlendirme Raporu’nu yayımlaması öngörülüyor.

Raporda, öğrencilerin merkezi sınav sonuçlarına ilişkin verileri ayrıntılı olarak sunulacak, sınavdaki alt testlere ait dağılımlar değerlendirilecek ve testin teknik özellikleri hakkında detaylı sonuçlara yer alacak. Geçen yılki rapora göre, LGS merkezi sınavına başvuran öğrencilerin yüzde 83’ü sınava girmişti.

 

 

Sonuçların Ardından Tercih Süreci Belli Olacak

Ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki LGS sınav sonuçları yarın açıklanacak.
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki LGS sınav sonuçları yarın açıklanacak.

LGS merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin liselere yerleştirmeleri için tercih süreci de belli olacak. Tercih ve yerleştirme takvimi ile sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının kontenjanlarına ilişkin detayların da yarın Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanması bekleniyor.

LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuyla öğrencilerin tercihlerini nasıl yapacaklarına ilişkin koşullar da belli olacak. Geçen yıllardaki sınava giren ve merkezi sınav puanına sahip olan öğrenciler dahil tüm öğrenciler için yerel yerleştirme okul tercihinde bulunma zorunluluğunun bu yıl da geçerli olacağı tahmin ediliyor.

Kılavuzda, sınavlı okul tercihleri ile “yerel yerleştirme” tercihlerine ilişkin diğer detaylar da yer alacak.

Yerleştirmelerden sonraki nakil takviminin de yarın belli olması öngörülüyor.

                                                                                                                                  KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net