fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

‘Eğitime ara vermeden dönemi tamamlayacağız’

0 97

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 855 bin sınıfta yüz yüze eğitime ara vermeden dönemi tamamlayacaklarını belirterek, Sadece COVID olan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kendilerini izole edecekler” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Trabzon’da eğitim değerlendirme toplantısı öncesi Vali İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Bakan Özer, 1,5 yıl aradan sonra yüz yüze eğitime kararlılıkla devam ettiklerini belirtti. Bakan Özer, “Bildiğiniz gibi birinci dönem hiçbir kesintiye uğramadı, yüz yüze eğitimi devam ettirdik. Şubat’ta ikinci dönemimiz başladı yine aynı kararlıkla yüz yüze eğitime devam ettik. 2 Mart’ta, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu yeni bir karar açıkladı. Biz de aynı kararı okullarımıza adapte ettik. 2 Mart tarihi itibarıyla okulların bahçesinde öğrenci, öğretmen ve idari personelimizin maske kullanım zorunluluğunu kaldırdık. Sadece okul içerisinde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idari personelimiz maske kullanmaya devam ediyor. Aynı zamanda sosyal etkinliklerin uzun aradan sonra yapılmasına izin verdik. Bildiğiniz gibi 6 Eylül tarihinden itibaren vaka çıkması durumunda sınıflarda yüz yüze eğitime ara veriyorduk. Bu uygulamayı da 2 Mart tarihi itibarıyla kaldırdık” diye konuştu.

‘YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERMEDEN BU DÖNEM TAMAMLANACAK’

eğitime ara

855 bin sınıfta yüz yüze eğitime ara vermeden dönemin tamamlanacağını kaydeden Bakan Özer, “Sadece COVID olan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kendilerini izole edecekler. 7 gün aradan sonra da kaldıkları yerden yüz yüze eğitime devam edecekler. Eğer 7 günü beklemezler de 5 gün içinde bir test yapmaları durumunda sonuç negatif çıkarsa da yüz yüze eğitme devam edecekler. İnşallah bu dönemi bir taraftan yüz yüze eğitime devam ederken bir taraftan da 1,5 yıl aranın getirmiş olduğu öğrenme kayıplarını, psikososyal sıkıntıları telafi ederek tamamlayacağız. Bu süreçten hakikaten öğretmenlerimiz büyük fedakarlık gösterdiler. Maskeyle ders anlattılar. Aşılanma oranları Türkiye’de örneklik teşkil etti. Ben bu vesileyle Trabzon’dan da öğretmenlerimize çok teşekkür ederim” dedi.

İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI
Trabzon’un eğitimde çok iyi noktalarda olduğunu kaydeden Bakan Özer, “Trabzon her geçen gün yeni projelerle eğitimin kalitesini arttırma ile ilgili önemli mesafeler alıyor. Türkiye’de sadece Trabzon’da uygulanan çok güzel projeler var. Bakanlığımızın Trabzon’da 2022 yılında 200 milyon TL’lik bir eğitim yatırımı var. Bugünkü il değerlendirme toplantısında Trabzon’a 200 milyon TL’lik yatırıma ilave olarak 350 milyon TL’lik yatırım kararı aldık. Trabzon’daki 200 milyon TL’lik yatırımımızı 550 milyon TL’ye çıkartıyoruz. Bu kapsamda ilk yapacağımız şey Trabzon’da doğal gaza erişimi bulunan 193 tane okulun doğalgaz dönüşümünü tamamlamak. Bu kapsamda 83 milyon TL’lik ödeneği Trabzonumuza göndereceğiz” diye konuştu.

’15 YENİ ANAOKULU YAPACAĞIZ’
Milli Eğitim Bakanlığı olarak okul öncesi eğitimde, erişimi arttırmak ve okullaşma oranlarını yükseltmeyi öncelikleri arasına aldıklarını ifade eden Bakan Özer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu kapsamda gittiğimiz her ilde, arazi imkanı bulunan ve ihtiyaç olan noktalara anaokulları yapıyoruz. Gerek anaokulları gerek özel eğitim ihtiyacı olan yerlerde de özel eğitim anaokulları yapıyoruz. Bu ziyaretimizde de Trabzon’a 15 tane yeni anaokulu yapma kararı aldık. Yatırım planımıza dahil ettik. 15 anaokulunun merkez ilçelere dağılımında, Akçabat’a 1, Araklı’ya 2, Arsin’e 1, Ortahisar’a 7 anaokulu, 1 özel eğitim anaokulu, Vakfıkebir’e 1 özel eğitim anaokulu, Yomra’ya 1 anaokulu, 1de Düzköy’e olmak üzere toplam 15 tane yeni okulu inşallah 2022 yılı içerisinde tamamlamış olacağız. Buradaki eğitim yatırımlarının verimli kullanılmasıyla ilgili süreçleri değerlendirmek üzere Trabzon Bostancı’ya bir özel eğitim kampüsü kuracağız. Bu özel eğitim kampüsün içerisinde hem özel eğitim anaokulu olacak hem özel eğitim uygulama okulu 1-2 ve 3üncü kademede, aynı zamanda özel eğitim meslek okulu olacak ve veliler orada çocuklarını beklerken halk eğitim merkezi üzerinden kurs alabilecekleri donanımlı bir mekan olacak. Vatandaşlarımızın çocuklarını bekledikleri zaman eğitim alabilme imkanını da destekleyen bir fiziki mekan. Çok geniş donanımlı 16 dönümlük bir arazi içerisinde inşa edilecek.”

‘İLAVE YATIRIMLARLA TRABZON’U DESTEKLEYECEĞİZ’

eğitime ara

24 derslikli Ortahisar Çukurçayır Anadolu Lisesi’nin yapılacağını açıklayan Bakan Özer, “Araklı’ya 16 derslikli bir ilkokul ile 16 derslikli ortaokul yapacağız. Tonya İskenderli Şehit Soner Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin spor salonu ihtiyacını bu vesileyle gidermiş olacağız. Bakanlık olarak özel yetenekli öğrencilerimiz için yeteneklerini geliştirmede kullandığımız bilim sanat merkezlerimiz var. Türkiye’de bilim sanat merkezlerinin sayısını sürekli artırmaya çalışıyoruz. Şu anda 225 tane bilim sanat merkezimiz var. 2022 yılı sonunda bu sayıyı 350’ye çıkartacağız. Trabzon’da 2 bilim sanat merkezimiz var, bunu 6’ya çıkartıyoruz. Vakfıkebir, Of, Araklı ve Ortahisar’a birer tane yeni bilim sanat merkezi kuracağız. Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımız ve yetişkinlerin teşhis ve yönlendirmelerinin yapıldığı rehberlik araştırma merkezlerimiz var. Türkiye’nin farklı noktalarında sürekli hizmet veriyor. Bizim amacımız rehberlik üraştırma merkezlerine erişimi kolaylaştırmak. Trabzon’da 2 tane var, Akçaabat ilçemize de ihtiyaçlar doğrultusunda 1 adet açacağız. Trabzon’da yaklaşık 200 milyonluk yatırımı böylece 550 milyona çıkartmış olduk. Muhtemelen yıl sonunda kadar 600 milyonu da geçecektir. Yatırımların Trabzon’a hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah eğitimin kalitesinin artmasına çok önemli katkıları olur. Çocuklarımız çok daha nitelikli orta alanlarda eğitimleri alırlar. İlave yatırımlarla Trabzon’un sürekli desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net