fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

0 202

YÖK’ten yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Öğrencilerin yüzde 78’i ve öğretim elemanlarının yüzde 94’ü salgın sürecinde yüz yüze eğitim istiyor. Bundan dolayı yüz yüze eğitim için YÖK’ün Sağlık Bakanlığından görüş almasını doğru bulduğunu bildirdi.

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

YÖK geçtiğimiz hafta salgın sürecinde YÖK’te yürütülen online eğitimle görüşlerini öğrenmek için anket düzenledi. Bu anket öğrenci ve öğretim elemanlarına yönelik bir anket çalışması düzenlemişti. Yani bütün üniversiteleri kapsayan ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilen bir anketti. Yani hem öğrenciler hem de öğretim elemanları çok büyük bir ilgi göstermişti.

Çevrim içi eğitim süreciyle ilgili değerlendirme, iletişim ve paylaşım gibi konularda farkındalık oluşturmak için anket yaptı. Bunun sonucunda ankete 207 üniversiteden 1 milyon 255 bin öğrenci ile 27 bin 820 öğretim elemanı gönüllü olarak katılmıştı.

“Nitelikli eğitim, dijital dönüşüm, veri yönetimi ve kalite esaslı” çalışma süreçlerinde; yenilikçi değişimi, etkin iletişimi, güçlü iş birliklerini, üniversitelere yetki devri ve paylaşımı önemsiyor. YÖK bir anket çalışması yaptı. Bunun sonucunda salgın sürecinde yükseköğretim kurumlarındaki uzaktan öğretim süreci YÖK, tüm boyutlarıyla analiz etti.

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Anketi

YÖK tarafından Türkiye’de yükseköğretime ilişkin “en yüksek katılımlı” ve “hizmet alımı” olmadan yapılan ankete katılan öğrencilerin yüzde 55’inin kız, yüzde 45’inin erkek ayrıca öğretim elemanlarının yüzde 43’ünün kadın yüzde 57’sinin erkek olduğu görüldü.

Ankete katılanların yüzde 74’ü lisans, yüzde 22’si ön lisans ve yüzde biri doktora öğrencisi. Öğretim elemanlarının yüzde 45’i sosyal bilimler ve yüzde 32’si de fen ve mühendislik bilimleri alanlarından yer aldı.

 ​ÖĞRENCİLERİN BAHAR DÖNEMİNDEKİ EĞİTİM TERCİHİ

Öğrencilerin yüzde 27’si bahar dönemindeki eğitim sürecinin “yüz yüze” olmasını istedi. Yüzde 47’si “çevrim içi” olmasını ve yüzde 26’sı ise karma bir şekilde yapılmasını tercih etti. Yani ankete katılan öğrencilerin yüzde 46’sı Kovid-19 dönemi sonrasında ve eğitim sürecinin sınıfta olmasını istiyor. Yüzde 29’u tamamen çevrim içi olmasını ve yüzde 25’i ise karma olmasını istedi.

 ​ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÇEVRİM İÇİ EĞİTİME DAİR GÖRÜŞLERİ

Öğretim elemanlarının yüzde 69’u derslere hazırlık çalışmalarına daha fazla zaman harcadığını belirtti. Yüzde 43’ü öğrencilerin katılımlarının ve başarı durumlarının azaldığını ifade etti.

Öğretim elemanlarının yüzde 61’i çevrimiçi eğitim sürecinin ders verme dışındaki akademik faaliyetlere etkisinde değişiklik olmadığını söyledi. Ya da olumlu yönde etkilediğini ve yüzde 64’ü eğitimleri verimli yürütülmesi için bir güçlük yaşamadığını belirtti.

Öğretim elemanlarının yüzde 74’ü yeni teknolojik ve pedagojik beceriler edindiğini belirtti.  Bununla beraber yüzde 61’i bahar döneminde eğitimlerin çevrim içi olmasını istedi. Yüzde 26’sı karma ve yüzde 13’ü yüz yüze olmasını istedi.

Öğretim elemanlarının yüzde 44’ü salgın dönemi sonrasında eğitimlerin yüz yüze olmasını istedi. Yüzde 56’sı ise derslerin çevrimiçi veya çevrimiçi destekli olmasını tercih etti.

KALİTELİ OKUL

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net