fxxx.club desi uncale with vabi enjoying. https://hqsexvideos.net/ http://pornpals.club/ coed gets cock on mycollegerule.
moved here https://www.desixnxx.club china sex upornhd.online

Eğitim Vizyonu

Bütçeden bu yıl eğitime 11 milyar 89 milyon 400 bin liralık yatırım yapılması öngörülüyor. Bu yatırımların 16 milyonluk kısmını ölçme ve değerlendirme kapasitesini artırmak için kullanılacak.

0 292

Eğitim Vizyonu önemli bir alanı oluşturan ölçme ve değerlendirme alanına yönelik yeni yatırımların ayrıntıları belli oldu. Bu kapsamda, eğitim sistemindeki tüm sınavların amacı, içeriği, soru tiplerine bağlı yapısı ve sağlayacağı yarar bağlamında yeniden düzenleneceği, akademik başarının ölçülmesinde kullanılan ölçütlerin ve değerlendirme biçimlerinin çeşitlendirileceği, ölçme değerlendirmede süreç ve sonuç odaklı bütünleşik bir anlayışın ortaya konulacağı hedef olarak belirlenmişti.  Eğitim Vizyonu sayesinde  ilk adım geçen yıl atıldı. Sınıf düzeylerinde herhangi bir notlandırma olmaksızın kararların işleyişini öğrencilerin akademik çıktıları üzerinden görebilmek amacıyla Öğrenci Başarı İzleme Araştırması yapılmaya başlandı. Bu araştırmanın yanı sıra geçen yıl farklı alanlarda kapsamlı ölçme çalışmaları da başlatıldı.

İlk kez Türkçe 4 beceride (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) sınav yapıldı ve sonuç raporu kamuoyuyla paylaşıldı.

Öğrenci başarı araştırmalarının destekleme ve yetiştirme kurslarını kapsaması için ilave bir adım atılarak Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) Yönergesi’nde 2019’da değişiklik yapıldı. Bu kurslarda her dönem sonunda 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm seviyelerde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinden izleme ve değerlendirmeye yönelik öğrenci başarı araştırması gerçekleştirildi. Bu araştırmalardan elde edilen çıktılarla yapılan analizler doğrultusunda, ölçme ve değerlendirme süreçlerini iyileştirme çalışmaları sürdürülüyor. Destekleme ve yetiştirme kurslarındaki öğrencilere yardımcı olmak için 5, 6, ve 7. sınıf seviyelerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinden 2 bin 640 sorudan oluşan soru paketini de öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunuldu.

Eğitimde ölçme, değerlendirme çalışmaları, bu yıl da hız kesmeden devam edecek. Bu çerçevede 2020 Yatırım Programı’nda ölçme, değerlendirme ve izleme konuları için özel başlık açıldı. Ölçme, değerlendirme, uygulamaları izleme ve geliştirme ile “Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi” çalışmaları için 10 milyon lira, elektronik sınav merkezlerinin altyapısının güçlendirilmesi için de 6 milyon lira ayrılması hedefleniyor.

 

e-Sınav kapasitesini artıracak

Ölçme ve değerlendirme hizmetlerinden sorumlu Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 2020 yatırım programına ilişkin değerlendirmede bulundu. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne özel önem verdiklerinin altını çizen Özer, 2019’da özellikle sınavlarla ilgili fiziki kapasiteyi artırmak için önemli yatırım yaptıklarını ifade etti. 81 ilde elektronik sınav yapabilme kapasitesini bu yıl önemli oranda artıracaklarını belirten Özer, şunları söyledi: “2020’de tüm il ve ilçelerimizde elektronik sınav kapasitemizi artıracağız. Planlamalarımızı yaptık. Diğer taraftan 81 ilde kurulumunu tamamladığımız ölçme değerlendirme merkezlerimizin kapasitelerini artırmaya devam edeceğiz.

 

Ulusal izleme ve değerlendirme birimi kuruldu

Bu süreç tamamlandı ve birimimizi 2020 itibarıyla kurduk. Bu yıl Ulusal İzleme ve Değerlendirme Birimimizi güçlendirmek için yoğun yatırımlar yapacağız.  İyileşmeleri de sürekli izleyebileceğiz. Böylece eğitim sistemimiz içerisinde sürekli iyileştirme kültürünü güçlendireceğiz.”

Cevaplayın

Yorum Formundan Önce Not

hotdesivideos old daddy destroy young twink. pron https://www.watchersweb.club
htps://regbeegtube.com onlychicas.net