Take a fresh look at your lifestyle.

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/admin/web/kaliteliokul.com/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 186

Ortaokul Seçimi

Ortaokul seçimi, öğrencilerin gelişimlerini farklı açılardan etkileyen bir süreçtir. Ana sınıfından itibaren İngilizce öğrenmeye başlayan çocukların, ortaokul yıllarından itibaren ikinci bir yabancı dille tanışmaları gerekmektedir. Bu nedenle pek çok başarılı okul tarafından İtalyanca, Almanca veya İspanyolca gibi ikinci bir dil seçeneği sunulmaktadır. Çocukların iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri açısından, yabancı dil eğitiminde ikinci dil seçeneği sunan okullar ön plana çıkmaktadır.

Okuyarak, ezbere dayanan eğitim sisteminin yanında; uygulamayla pekiştirilen eğitim projeleri gittikçe önem kazanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin bilgileri pekişmekte, kalıcı bir şekilde öğrencilerin öğrenmesi sağlanmaktadır. Özellikle öğrencilerin fen konusunda temellerinin iyi bir şekilde atılması, ortaokul döneminde deneylere ve gözlemlere dayanan derslerle sağlanmaktadır. Bu açıdan okulların iyi bir fen laboratuvarına sahip olması gerekmektedir.

1 of 2

Ortaokul dönemi öğrencilerin lise için hazırlık sürecine başladıkları bir dönemi oluşturmaktadır. Bu nedenle yoğun bir çalışma temposuna giren öğrencilerin, başarılı olabilmeleri açısından farklı alanlarda desteklenmeleri gerekmektedir. Akademik başarının ön planda tutulmasının yanında, düzenlenen farklı aktivitelerle de öğrencilerin sınav stresinin en aza inmesi hedeflenmelidir. Tüm bunların yanında öğrencilerin okul dışında da yanında yer alan ve farklı etüt programlarıyla başarılılarını artıran okul programları dikkate alınmalıdır. Okulların sundukları rehberlik hizmetleri de ortaokul seçimi açısından önem taşımaktadır. Öğrencilerin gelişim grafiklerini yakından takip etmesi ve eksik kalınan noktalarda öğrencilerin desteklenmesi gerekmektedir. Hem velilerle irtibatta kalınması, hem de diğer öğretmenlerle öğrenciler arasındaki iletişim sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi açısından; okul seçimi dikkatle analiz edilmesi gereken bir süreçtir.

kolej ve ortaokul seçimi