Take a fresh look at your lifestyle.

Erken Kayıt Fırsatları

Özel okullar 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için erken kayıt fırsatlarını açıkladı.

0
Tüm genelinde bulunan özel okullar, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemi için erken kayıt fırsatlarını açıkladı. Alilelerin bütçelerine önemli ölçüde katkıda bulunan erken kayıt fırsatları sayesinde pek çok öğrenci de özel okula gitme şansı elde edecek. Okul ücretlerine zam yapılmadan kayıtlara başlanan bu dönem çoğu okul için Nisan ayına kadar devam edecek. Erken kayıt dönemi içerisinde avantajlı fiyatlar sunan okulları inceleyebilirsiniz.

Burs ve Erken Kayıt Fırsatları

Erken kayıt dönemi içerisinde birçok özel okul, bir önceki eğitim dönemi ücretlerine yüze 8 ile 15 oranında zam uygulamakta. Özel okullar erken kayıt dönemi içerisinde farklı fırsatlarla da anne ve babaları sevindiriyor. İndirim ve fiyat dondurma gibi fırsatların yanı sıra çoğu bu dönem içerisinde düzenlediği bursluluk sınavı ile öğrencilere farklı oranlarda burs imkanı sunuyor. Yaklaşık olarak 2 ay süren bu dönem içerisinde özellikle de okula yeni başlayacak olan çocuklar için önem taşımakta. Bu noktada okulların tanıtım günleri takip edilebilir ya da okullar tek tek gezilerek en doğru karar verilebilir.

Özel Okullar ve Özel Liseler Erken Kayıt Tarihleri

Varlık Lisesi Erken Kayıt Dönemi:

16 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında geçerli olan dönemdir.

Bilişim Koleji Erken Kayıt Dönemi: 

10 Şubat 28 Mart tarihleri arasındadır.

Kültür Koleji Erken Kayıt Dönemi:

18 Ocak 2 Şubat arasında gerçekleşecektir.

TED Rönesans Koleji Erken Kayıt Dönemi:

17 Şubat 3 Nisan arasında erken kayıt fırsatları sunulmaktadır.

Özel Atik Anaokulu Erken Kayıt Son Gün:

Erken kayıt dönemi için son tarih 15 Mart 2020 olarak belirlenmiştir.

Özel Ayazma Anaokulu Erken Kayıt Dönemi:

31 Mart 2020 tarihine kadar erken kayıt fırsatları geçerli olacak.

Mavi Umut Eğitim Kurumları Erken Kayıt Dönemi:

Bünyesinde anaokulu ve ilkokul bulunan Mavi Umut Eğitim Kurumları erken kayı döneminde son tarih 1 Nisan 2020.

İnci Koleji Erken Kayıt Dönemi:

İnci Koleji için erken kayıt dönemi başladı. Kurum avantajlı fiyatlar ile velilerin yanında yer alıyor. Okullar tarafından erken kayıt fırsatları bildirildikçe paylaşılacaktır.

Erken Kayıt Nedir?

Hemen hemen her özel okul için farklı tarihleri kapsayan erken kayıt dönemi, okulların yeni kayıt dönemleri ile birlikte başlamaktadır. Bursluluk sınavı sürecini de kapsayan erken kayıt tarihleri, özel okullarda okumak isteyen öğrencilere farklı avantajlar sunmaktadır. Erken kayıt ve kayıt yenileme tarihleri kurumdan kuruma değişiklik göstermekle birlikte, Ocak ve Şubat ayları itibariyle başlayan ve Nisan-Mayıs aylarına kadar devam eden bir süreci işaret etmektedir.

Erken Kayıt Avantajları Nelerdir?

 • Erken kayıt dönemi, hayali kurulan ya da hedeflenen özel okul ve okullara çok daha ekonomik ücretlerle gidebilme imkanı sunmaktadır.
 • Kayıt yenileme ve yeni kayıt oluşturma sürecine geç kalındığında pek çok okulun kontenjanı dolmuş olabileceğinden, erken kayıt ile bu sorun ortadan kalmaktadır. Böylece herhangi bir kontenjan sorunu ile karşılaşılmadan istenilen özel okula kayıt gerçekleştirilebilmektedir.
 • Farklı özel okullar, öğrencilere de farklı imkanlar sunabilmektedir. Bu açıdan okulların hem fiziksel imkanlarını daha iyi bir şekilde öğrenebilmek, hem de öğretmenleri tanıyabilmek adına erken kayıt dönemi büyük avantajlar sunmaktadır.
 • Birkaç ayı kapsayan bir süreç olan erken kayıt dönemi, okulların araştırılması açısından da iyi birer fırsat sunmaktadır. Bu nedenle istenilen özel okul için başarı sıralaması, spor ve sanat alanında faaliyetleri detaylı bir şekilde araştırılabilir.
 • Öğrencinin gideceği özel okulun konumu ve ulaşımı da eğitimi kadar önem taşımaktadır. Erken kayıt fırsatları ile eve en yakın kolej tercih edilebileceği gibi ulaşım açısından da servisten ekonomik şartlarla yararlanılabilir.
 • Sınav ortalamasının ve başarı sıralamasının yüksek olmasının yanında öğrencinin mutlu olacağı bir okulun belirlenmesi, çocukların okulu sevme ve ders çalışma oranlarını yükseltmektedir. Bu nedenle erken kayıt dönemi içerisinde okullar ziyaret edilerek, çocukların iyi hissedecekleri okullar tercih edilebilir.
 • Pek çok özel okul erken kayıt fırsatları ile ödeme kolaylıkları da tanımaktadır. Bu kolaylıklar arasında erken kayıt ücretleri üzerinden yapılan taksitlendirmeler gibi farklı çalışmalar bulunabilmektedir.

Erken Kayıt Fırsatları

Erken kayıt dönemi sıklıkla ortaokul ve lise kayıtları için düşünülse de bu dönem anasınıfı kayıtları ve birinci sınıf kayıtları için de büyük önem taşımaktadır. Eğitim hayatının başında olan öğrencilerin gelecekleri açısından ilkokul ve anasınıfı kayıtları ve okul seçiminde dikkat edilmesi gerekmektedir.

Birinci Sınıf ve Anasınıfı Kayıtları Açısından Erken Kayıt Fırsatları

Anasınıfı Kayıtları

Okul öncesi anaokulu kayıtları, 36. aydan 68. aya kadar çocukların gelişimleri açısından gitmelerinde fayda görülen eğitimin başlangıç seviyesini kapsamaktadır. Çocukların yaşları ve gelişimleri göz önünde bulundurularak kreş ya da anasınıfları arasından tercihte bulunularak, eğitim hayatına başlanabilir. Erken kayıt fırsatları ile çocukların gelişimleri ve davranışları üzerinde belirleyici faktörlere sahip olan anasınıfı kayıtları gerçekleştirilebilir. Bu süreç içerisinde farklı anaokulu ve anasınıfları ziyaret edilerek:
 • Öğretmenler yakından tanınabilir.
 • Sınıf öğretmenlerinin yanında branş öğretmenlerinin bulunup bulunmadığı hakkında bilgi alınabilir.
 • Okulun eğitim sistemi ve benimsediği eğitim anlayışı hakkında bilgi edinilebilir.
 • Öğrencilerin yaptıkları aktiviteler ve dersler ile ilgili örnekler incelenebilir.

Kaliteli Okul

Yorum Yap

Your email address will not be published.