Take a fresh look at your lifestyle.


Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/admin/web/kaliteliokul.com/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 186

Okul Öncesi Eğitim

Anaokulu Seçimi

3 ve 5 yaş arasındaki çocukları kapsayan anaokulu eğitimi, okul öncesi dönemde öğrencilerin kendilerini ve çevrelerini keşfetmelerini sağlayan bir süreçtir. Anaokulu içerisinde gerçekleştirilen farklı etkinlikler çocuğun kendisini tanımasını ve yeteneklerini ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Çocukların hem duygusal hem de sosyal gelişimleri eş zamanlı olarak gerçekleşir.

Zeka gelişimi doğumdan sonra bir süre daha devam eder. Bu nedenle çocukluk döneminde gerçekleştirilen aktiviteler ve çalışmalar son derece önemlidir. Farklı arkadaş grupları içerisine dahil olan ve yeni kişilerle tanışan çocuklar, sosyalleşme ve insanlarla iletişime geçmede zorlanmazlar.

Özel anaokulları sundukları imkanlar doğrultusunda farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Anaokulu seçiminde bulunurken; okulun benimsediği eğitim anlayışına, öğrencilere tanıdığı imkanlara ve öğretmenlerin alanlarında uzman olup olmadıklarına dikkat edilmelidir.

1 of 2

Okul öncesi eğitim çocukların; sosyal, fiziksel, dilsel ve zihinsel gelişimleri üzerinde olumlu etkiler oluşturmaktadır. 3 ve 5 arasındaki çocukları kapsayan anaokulu eğitimi, çocukların ev ortamından çıkarak yeni insanlarla tanışmasını sağlar. Ebeveynleri dışında farklı kişilerle iletişim kurmaya başlayan ve kendi yaşıtlarıyla vakit geçiren çocukların, kendilerine olan güvenleri de olumlu yönde etkilenir. Anaokulları çocukların sadece oyun oynadıkları ve güzel vakit geçirdikleri bir ortam olmanın dışında; yeni bilgiler edindikleri ve kendilerini geliştirdikleri bir alandır.